+46732423444 info@istolt.se

Sifavel. Avelsbedömning Romme  21 till 23 juni 2022

 

Grupp 1. Tisdagen den 21 juni 

Audna från Västerboda/ Erlingur Erlingsson

Skíma från Gymmernäs/Eyvindur Mandal Hreggvidsson

Svava från Ekeby/ Daniel Ingi Smárason

Mirra frá Klömbrum /Elsa Mandal Hreggvidsdóttir

Vingur från Frihamra) Máni Hilmarsson

Þórvör frá Audsholtshjáleigu/Eyvindur Mandal Hreggvidsson

Jódís Från Stenholmen /Daniel Ingi Smárason

Hersir från lilla Sträckås/ Erlingur Erlingsson

Brá frá Hólshúsum /Elsa Mandal Hreggvidsdóttir

Líf frá Runnum / Máni Hilmarsson

Gerpla från Segersgården/Erlingur Erlingsson

Grupp 2 tisdagen den 21 juni

Blíd från Segersgården /Erlingur Erlingsson

Lísbet frá Borgarnesi / Máni Hilmarsson

Tindra från Audsholtshjáleigu/ Eyvindur Mandal Hreggvidsson

Judit från Stenbjär/ Daniel Ingi Smárason

Elsa frá Álafossi)Anne-Marie Röst/

Elvira från Solbacken/Erlingur Erlingsson

Delta från Bärby / Elsa Mandal Hreggvidsdóttir

Vilja från Stenbjär /Daniel Ingi Smárason

Ninja från Kullmyran/ Máni Hilmarsson

Hervar från Bergeå Gård / Frida Lindström

 

Grupp 3 tisdagen den 21 juni

Elsa från Smara /Elise Harryson

Arion från Artinge / Máni Hilmarsson

Diva från Ådalen/ Erlingur Erlingsson

Súperstjarna från Knutshyttan /Gardar G´sialson

Krafla från Fälla/ Rebecca Oskarson

Kilja från Frötuna Gård/ Frida Lindström

Vilji från Stjärndalen / Elise Harryson

Sæta från Väsby Stuteri/ Anne-Marie Röst

Viktor från Kilsgård/Erlingur Erlingsson

Kleó från Knutshyttan/Gardar Gíslason

Onsdagen

Grupp 4 

Alísa från Lappdal /Máni Hilmarsson

Klassik från Samsen/ Elsa Mandal Hteggvidsdottir

Mollý frá Saurbæ / Erlingur Erlingsson

Sólveig från Asperö/ Johanna Elgholm

Sesar från Kalvudden /Eyvindur Mandal Hreggvidsson

Gréta från Nilsfors/ Daniel Ingi Smárason

Tinna från Sanda/Elsa Mandal Hreggvidsdóttir

Hind fra Eklespannet/Erlingur Erlingsson

Trítla från Edeby Gård/ Johanna Elgholm

Prins från Lappdal/Máni Hilmarsson

Björk från Kollbergsgården/Eyvindur Mandal Hreggvidsson

Grupp 5 onsdag

Marvin från Åkerskogen/Máni Hilmarsson

Lúna från Solbacken /Erlingur Erlingsson

Orri från Ekåsgården/ Reynir Adalsteinsson

Glæsa från Sheriffens. /Emma Barigård

Atlas från Tuddebo/ Máni Hilmarsson

Froda från Knubbo/ Erlingur Erlingsson

Irma-Li från Grönåker/ Reynir Adalsteinsson

Grupp 6 Onsdag

Prima från Stenvillan /Anne-marie Röst

Fönix från Vikan /Erlingur Erlingsson

Yrsa från Tängby/Camilla Skillberg

Vonandi från Fors gård / AndréZiemann